İZMİR ALİAĞA PETKİM LİMAN PROJESİ

Petkim Konteyner Limanı Projesi, SOCAR Türkiye’nin “Rafineri-Petrokimya-Enerji-Lojistik” entegrasyonuna dayanan “Value-Site 2023” projesinin en önemli halkalarından “Lojistik” adımıdır. Elleçme kapasitesini arttırarak Petkim Yarımadasının bugünkü ve gelecekteki lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir yatırımdır. %100 Petkim iştiraki olan Petlim Limancılık A.Ş. tarafından yaptırılan bu yatırımın ilk fazı 2016 yılında teslim edilmiş, ikinci fazı ise devam etmektedir.

Kırkpınar inşaat hafriyat madencilik a.ş olarak 08.07.2013 Tarihinde Petkim ana yüklenici müteahhidi Es Group alt taşeronu ve tedarikçisi olarak liman projesinin hafriyat işleri ile başladık.taş ocagımızdan temin edilen taş malzemenin ocakta yüklemesi dahil, liman sahasına nakliyesi, proje alanına belirtilecek stok sahasına boşaltılması, ve hafriyat topragının döküm yerine nakliyesi işlerini yapmaktayız.

liman projesi kapsamında yapılan ve devam etmekte olan işlerimiz özetle şu şekilde sıralanmıştır;

-Yaklaşık 2 milyon m3 hafriyat kazılması ve saha dışına taşınması.
-Deniz dolgusu işleri için 0-400 kg ocağımızda üretilmesi ve proje alanına nakliyesi.
-Deniz dolgusu işleri için 5-50 kg ocağımızda üretilmesi ve proje alanına nakliyesi.
-Kara ve deniz dolgusu işleri için ocağımızda 0-60 mm kırılmış taş üretilmesi ve proje alanına nakliyesi.
-Zemin dolgusu iyileştirme işleri için ocağımızda 15-30 mm kırılmış taş üretilmesi ve proje alanına nakliyesi.
-Dalgakıran , mendirek ve rıhtım işleri için ocağımızda 2-4 ton , 4-6 ton , 6-8 ton , 8-10 taş üretilmesi ve proje alanlarına nakliyesi.

LİMAN PROJESİ İŞLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR


WhatsApp chat
Translate »